En session med ejeren til kat, hest, fugl, kælegris eller andet dyr.
50 min. i min fysiske klinik pris 800,-
Sådan får du gavn af telepati med dit dyr
Dyr er, ligesom mennesker, en sjæl fyldt med tanker, følelser og meninger. Telepati er med til at øge din forståelse for dit dyrs krop, sind og ånd. Gennem telepati får du indsigt i dit dyrs tanker og følelser. Det kan belyse eventuelle ubalancer i og hos dit dyr.
Telepati tilbydes til både nulevende som afdøde.
Telepati i klinikken er et tilbud til ejeren af dyret, der må have behov for at sidde fysisk sammen med mig. Dyret behøver ikke at være fysisk tilstede for at sessionen kan gennemføres. Katte og smådyr er velkommen i klinikken.
Telepati med dit dyr er en energiudveksling mellem mig og dit dyr. En energisk kommunikationsform, hvor vi sanser og fornemmer hinanden. Gennem denne sansning bliver jeg i stand til at omsætte dyrets energiudveksling til ord.
Jeg arbejder altid med intentionen om at belyse årsagen til given adfærd frem for blot symptomerne, da dette giver langt mere stabilitet og balance på jeres fremadrettede vej.
Dyret er også en guide i forhold til sin ejer, derfor kan der også komme personlige budskaber til ejeren i en session.
En session er pr. dyr. Har du flere dyr i husstanden som du ønsker en telepatisk session med, så lad os tale sammen omkring tidsbestillingen og dine ønskede spørgsmål. På den måde kan jeg gennemskue hvor meget tid der bør prioriteres til dine dyr.
Telepati suppleres med spirituel fjernhealing.
Før sessionen
Når man har en samtale med sit dyr kan det sætte gang i det store følelsesregister. Derfor anbefaler jeg, at du forbereder dig hjemmefra til sessionen.
Inden vores møde bedes du maile:
Under selve sessionen får du mulighed for at stille flere spørgsmål.
Sessionen bliver optaget og sendt til dig via mail.
Når du lytter til optagelsen efterfølgende vil det ofte igangsætte flere processer og hermed øge forståelsen for dit dyr på et dybere plan.
Det er vigtigt at du selv gemmer den tilsendte lydfil, da jeg sletter den hos mig efter 5 dage.
Husk: Telepati kan aldrig erstatte et dyrlægebesøg.
COVID-19
Alle forbehold vedr. COVID-19 / Coronavirus vil blive taget seriøst og der er håndsprit tilgængeligt og mulighed for at holde god afstand. Såfremt du har de mindste symptomer på sygdom, virus eller er i karantæne grundet mistanke om smitte, bedes du blive hjemme, så vi mindsker smittespredning, tak.